Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło:
 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Przelicz to z nami, będzie taniej!

  W naszej ofercie specjalne miejsce zajmuje Biznes, wychodzimy do Państwa z konkurencyjną ofertą!

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Dla nas wartością jest otwartość na wyzwania i problemy klientów. Tutaj nadrzędna jest umiejętność rozmawiania z ludźmi, dlatego nie ukrywamy się za call centre.

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Sfera najlepszych rozwiązań powstaje w niewielkiej firmie, gdzie wartością jest klient.

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Sprawdź ofertę dla Twojego domu! Super Szybki Internet z cyfrową telewizją już od 49 zł miesięcznie!

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Budowa pierwszej regionalnej sieci światłowodowej zakończona

Spółka SferaNET oddała właśnie do użytku sieć światłowodową łączącą swym zasięgiem siedem miejscowości z Podbeskidzia. Jest to pierwsza i największa tego typu inwestycja w regionie zakończona powodzeniem.

Wart ponad 4 mln zł projekt zapewni w pierwszej kolejności dostęp do Internetu szerokopasmowego mieszkańcom miejscowości, które zaklasyfikowane były do obszarów tak zwanych białych plam, czyli miejsc gdzie nie ma infrastruktury, która umożliwiłaby dostęp do internetu o prędkości min. 30Mb/s.

Zgodnie z założeniami projektu pn. “Internet szerokopasmowy na Podbeskidziu” w ciągu dwóch lat, Spółka wybudowała ponad 100 kilometrowy odcinek infrastruktury światłowodowej, rozciągający się pomiędzy Bielskiem-Białą a Żywcem, obejmujący swym zasięgiem miejscowości: Godziszka, Rybarzowice, Szczyrk, Meszna, Żywiec, Łodygowice oraz Bierna.

Do sieci podłączonych zostało 635 użytkowników, którzy od razu zauważyli zdecydowaną poprawę w jakości korzystania z sieci. Szybkie pobieranie i wysyłanie danych, streaming – czyli transmitowanie danych na żywo lub korzystanie z danych dostępnych na serwerach, stało się łatwiejsze, przyjemniejsze i przede wszystkim bardziej stabilne, bo m. in. niezależne od. warunków atmosferycznych, jak w przypadku transmisji radiowych.

Za największą zaletę wybudowanej infrastruktury Klienci uważają wysoką przepustowość danych, za stosunkowo niską cenę, podkreślając jednocześnie, że to pierwsza tego typu usługa, która nie ogranicza jednoczesnego użytkowania sieci przez wielu domowników, przy zachowaniu oferowanej przepustowości łącza. Wielu Klientów zwraca też uwagę na plusy związane z  możliwością przeniesienia numeru telefonu stacjonarnego, a także korzystania z oferty telewizji  w jakości HD.

Profitów związanych z wdrożeniem technologii światłowodowej jest znacznie więcej. Wydajność tego typu sieci, łączącej różne usługi telekomunikacyjne, jest niemal nieograniczona i może sprostać zarówno potrzebom komunikacyjnym, rozrywkowym jak i zawodowym każdego użytkownika. To od umiejętności i preferencji Abonentów zależeć będzie w ilu procentach ta możliwość zostanie wykorzystana.

Inwestycja “Internet szerokopasmowy na Podbeskidziu” to nie jedyny projekt realizowany przez Spółkę. „Bazując na doświadczeniu SferaNET S.A. w budowie sieci światłowodowych oraz analizie rynku, rozbudowa sieci optycznych stała się ważnym elementem rozwoju Spółki. Na mapie Polski nadal znajduje się wiele tzw. „białych plam”, na obszarach których, dzięki pomocy publicznej, SferaNET będzie stawiała na rozwój sieci szerokopasmowych. W odniesieniu do oferowanych przez Spółkę usług dla klientów indywidualnych to presja cenowa oraz rosnąca konkurencja sprawia, że przyszłością są atrakcyjne cenowo oferty wiązane, łączące dostęp do Internetu, telefonii stacjonarnej oraz płatnej telewizji” – komentuje Bogusław Sromek, Prezes Zarządu Sferanet S.A.

Środki na realizację projektu SferaNET S.A. pozyskała z w ramach działania 8.4 “Zapewnienie Dostępu do Internetu  na etapie “ostatniej mili” osi priorytetowej 8. “Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Wartość projektu wynosi 4 040 813,35 zł. w tym wartość dofinansowania to 1 971 128,46 zł. “Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”.

Dostępność usług

* Pozostawiony kontakt emial lub telefon jest wykorzystywany jedynie w procesie sprawdzania dostępności usług
Skorzystanie z formularza kontaktowego wiąże się z akceptacją informacji zawartych
TUTAJ

Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło: