Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło:

Aktualności spółki

Wyniki spółki

+
Okres Przychody netto ze sprzedaży w tys. PLN Zysk netto w tys. PLN
2016 Q1 639 85
2016 Q2 809 156
2016 Q3 2092 133
2016 Q4 977 55
Raport roczny 2013

Zestawienie zysków i przychodów w tys. PLN

Rynek

Na koniec 2015 r. wartość globalnego rynku usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (rynek usług telekomunikacyjnych i rynek płatnej telewizji ogółem) w Polsce przekroczy 41 mld zł. Szacuje się, że w latach 2014 – 2019 wzrost przychodów rynku telekomunikacyjnego w Polsce każdego roku wyniesie 1,3 proc.

Szansą na wzrost będą nowe sieci światłowodowe budowane głównie w ramach programów unijnych oraz większa konsumpcja danych. W bieżącej perspektywie finansowej publicznych środków na budowę sieci jest tyle samo, co w poprzedniej, ale dostęp do nich – inaczej, niż w latach 2007–2013 – zyskają także duże firmy telekomunikacyjne. Niemniej jednak małe sieci również będą miały dostęp do pewnej puli środków. Priorytetem są bowiem stacjonarne sieci optyczne.

Szacuje się, iż w 2015 r. liczba abonentów płatnej telewizji w Polsce wyniesie 13,3 mln. Rynek płatnej telewizji konkuruje z bezpłatną, cyfrową telewizją naziemną oraz bezpłatnymi usługami satelitarnymi. Według prognoz, do 2015 roku ponad 66,6% gospodarstw domowych będzie posiadało dostęp do płatnych kanałów tematycznych.

Bazując na doświadczeniu SferaNET S.A. w budowie sieci światłowodowych, analizie rynku oraz prezentowanych prognozach naturalnym wydaje się inwestowanie spółki w rozbudowę sieci optycznych. Na mapie Polski nadal znajduje się wiele tzw. „białych plam”, na obszarach których, dzięki pomocy publicznej, SferaNET będzie stawiała na rozwój sieci szerokopasmowych. W odniesieniu do oferowanych przez spółkę usług dla klientów indywidualnych to presja cenowa oraz rosnąca konkurencja sprawia, że przyszłością są atrakcyjne cenowo oferty wiązane, łączące dostęp do Internetu, telefonii stacjonarnej oraz płatnej telewizji” – komentuje Bogusław Sromek, Prezes Zarządu Sferanet S.A.

 

 

Rada Nadzorcza

  1. Krzysztof Kotas
  2. Jacek Cieciak
  3. Michał Damek
  4. Mirosław Hejosz
  5. Lesław Tlaga

Zarząd

  1. Bogusław Sromek
  2. Anna Stanaszek - Prokurent

Akcjonariat

Kontakt

Pełnomocnik Zarządu
do Kontaktów z Inwestorami

Anna Stanaszek
SferaNET S.A.
a.stanaszek@sferanet.pl
NewsletterDołącz do naszego newslettera

Animator

Autoryzowany Doradca

Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło: