Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło:
 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Przelicz to z nami, będzie taniej!

  W naszej ofercie specjalne miejsce zajmuje Biznes, wychodzimy do Państwa z konkurencyjną ofertą!

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Dla nas wartością jest otwartość na wyzwania i problemy klientów. Tutaj nadrzędna jest umiejętność rozmawiania z ludźmi, dlatego nie ukrywamy się za call centre.

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Sfera najlepszych rozwiązań powstaje w niewielkiej firmie, gdzie wartością jest klient.

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Sprawdź ofertę dla Twojego domu! Super Szybki Internet z cyfrową telewizją już od 49 zł miesięcznie!

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Technologie

Światłowody

Pasywna sieć optyczna (PON z ang. Passive Optical Network) to sieć, w której jako medium przekazywania danych, wykorzystuje się światłowód. Prędkość transmisji jest dzielona w zależności od standardu, zazwyczaj jest to podział 1:32 ale standardy akceptują podział z zakresu 1:16 do 1:128. Sygnał jest rozdzielany przez tzw. pasywne (nie wymagające zasilania) splitery optyczne, czyli pasywne urządzenia rozdzielające, które rozmieszczone są w różnych miejscach sieci PON. Sieć ta może najczęściej przyjmować postać drzewa lub magistrali. Zastosowanie urządzeń aktywnych (czyli wymagających jakiegoś rodzaju zasilania) jest przewidziane tylko w końcowych i początkowych węzłach sieci.

PON – nowe usługi

Wśród usług, które oferujemy w oparciu o technologie PON są między innymi:

-Telewizyjna cyfrowa w jakości HD

-Wideokonferencje

-Wideomonitoring

Technologia PON już teraz pozwala na przesył danych z prędkością 100 Mbp/s, a nawet 1Gbit/s.

PON to również niezawodność! Właściwości techniczne sieci sprawiają, że jest bardziej bezawaryjna – mniej awarii to zdecydowanie większy komfort użytkowników. Sieć światłowodowa jest również bardziej ekologiczna. Generuje mniejsze straty podczas przesyłu danych, ponieważ nie są tu potrzebne dodatkowe urządzenia służące do utrzymania ruchu.

WiMAX

WiMax jest nowoczesną w pełni operatorską technologią radiową, pozwalającą na dostarczenie szerokopasmowej, niezwykle szybkiej transmisji danych. Szczególną jej cechą jest wysoka jakość i niezawodność oraz zasięg, który przekracza nawet 30km. Oznacza to, że jedna stacja nadawcza jest w stanie objąć swoim zasięgiem całą aglomerację miejską włącznie z przedmieściami, dla przykładu jeden z naszych nadajników znajdujący się na kominie bielskiej elektrociepłowni pokrywa swoim sygnałem całe miasto Bielsko-Biała wraz z okolicami. Kolejną zaletą tej technologii jest fakt, iż odbiornik nie musi znajdować się w bezpośredniej widoczności optycznej ze stacją nadawczą, a sam sygnał jest odporny na panujące warunki atmosferyczne (tj. deszcz, śnieg, itp.), pracując stabilnie i nieprzerwanie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Co więcej, praca w licencjonowanym paśmie powoduje, że inne urządzenia radiowe nie są w stanie zakłócić przesyłanego sygnału.

Najważniejsze zalety technologii WiMAX:
– zasięg sięgający powyżej 30km,
– nie potrzebna bezpośrednia widoczność optyczna pomiędzy urządzeniami,
– bezawaryjność,
– praca w licencjonowanym paśmie.

VoWiMAX

Przesyłanie głosu za pomocą protokołu internetowego, powszechnie zwane telefonią internetową. VoIP zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność, pierwsze połączenia w technologii VoIP były wykonywane już w latach 90.

Dzisiaj VoIP cieszy się tak dużym uznaniem, że światowe koncerny telekomunikacyjne (przykładem jest tutaj największa telekomunikacyjna firma brytyjska – British Telecom) rezygnują już z budowy drogiej tradycyjnej architektury kablowej, wykorzystując sygnał internetowy i technologie VoIP w celu podłączania kolejnych abonentów telefonicznych.

Sieć IP VPN

Usługa sieci IP VPN – pozwala na połączenie wszystkich rozproszonych na terenie miasta czy kraju placówek firmy w jedną sieć. Umożliwia budowę sieci korporacyjnej, do której dołączać można swoich partnerów czy stałych kooperantów. Zapewnia bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnej oraz do Internetu w każdym miejscu.

Korzyści:
– Twoja Firma buduje korporacyjną sieć transmisji danych bez rozbudowy własnych służb informatycznych
– Utrzymanie i zarządzanie siecią realizowane jest przez wysokiej klasy specjalistów
– Twoja Firma ma gwarancje jakości usług i poziomu bezpieczeństwa ustalone w umowie
– Twoja Firma buduje markę i wizerunek nowoczesnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa
– Twoja Firma dysponuje usługą szybkiej, bezpiecznej i niezawodnej wymiany informacji

Wi-Fi

Wi-fi to nazwa handlowa standardu łączności bezprzewodowej zaakceptowanego przez organizację IEEE (Institute of Electrical and Electronic Engineers) i noszącej oznaczenie kodowe IEEE 802.11b. Jest to typ łączności stosowany do konstruowania bezprzewodowych sieci LAN i dlatego też równie popularną jego nazwą jest skrót WLAN (od angielskiego Wireless LAN – bezprzewodowy LAN). Wi-Fi jest łącznością pracującą z wykorzystaniem fal o częstotliwości 2.4 GHz, a więc zbliżonej do innego standardu – Bluetooth. Maksymalna prędkość łącza 802.11b to 11 Mbps, ale cały czas pracuje się nad nowymi typami rozwiązań (oznaczanych innymi literami 802.11a, g, h, i, czy też e) różniącymi się: zakresem pracy, zasięgiem, zastosowaniami, oraz oczywiście prędkością (do 54 Mbps).

Dostępność usług

* Pozostawiony kontakt emial lub telefon jest wykorzystywany jedynie w procesie sprawdzania dostępności usług
Skorzystanie z formularza kontaktowego wiąże się z akceptacją informacji zawartych
TUTAJ

Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło: