Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło:
 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Sfera telewizji cyfrowej

  Skomponuj zestaw interesujących Cię kanałów w atrakcyjnym abonamencie! W paczce z Super Szybkim Internetem będzie jeszcze taniej.

 • Przelicz to z nami, będzie taniej!

  W naszej ofercie specjalne miejsce zajmuje Biznes, wychodzimy do Państwa z konkurencyjną ofertą!

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Dla nas wartością jest otwartość na wyzwania i problemy klientów. Tutaj nadrzędna jest umiejętność rozmawiania z ludźmi, dlatego nie ukrywamy się za call centre.

 • SFERANET – Sfera najlepszych rozwiązań

  Sfera najlepszych rozwiązań powstaje w niewielkiej firmie, gdzie wartością jest klient.

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Sprawdź ofertę dla Twojego domu! Super Szybki Internet z cyfrową telewizją już od 49 zł miesięcznie!

 • Sfera usług dla Twojego domu

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Podsumowanie roku 2015 – SferaNET S.A.

Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze i Klienci,

Rok 2015 to kolejny rok dla rynku usług telekomunikacyjnych, charakteryzujący się ciągłym wzrostem tempa rozwoju technologii sieciowych, zwiększeniem konkurencji oraz oczekiwań od klientów biznesowych i indywidualnych. Spółka SferaNET wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, kontynuując swoją strategię rozwoju, była w swych działaniach konsekwentna i zdeterminowana, czego efektem jest wzrost wartości firmy, ilość nowych klientów oraz zwiększenie zasięgu terytorialnego prowadzonej działalności.

Spółka SferaNET od początku swojej działalności, wypracowywała parametry, które składają się na dzisiejszą strategię firmy. Dzięki świadomej pracy zespołu, prowadzeniu równoległych działań marketingowych, sprzedażowych, projektowych i kierowaniu się zasadami postawionymi w strategii, możemy uznać rok 2015 za udany, a pozycję firmy za umocnioną na rynku telekomunikacyjnym.

W ciągu roku skoncentrowani byliśmy głównie na rozbudowie infrastruktury światłowodowej. Zakończyliśmy i rozliczyliśmy projekt “Internet szerokopasmowy na Podbeskidziu”, w ramach którego wybudowany ponad 100 km odcinek sieci, dał dostęp 635 klientom do technologii światłowodowej.

Równocześnie do użytku oddaliśmy blisko 46 km odcinek sieci na terenie woj. Podkarpackiego, gdzie odnotowaliśmy 220 nowych klientów. Projekt “Podkarpacka sieć szerokopasmowa – powiat dębicki” został zakończony, skontrolowany, rozliczony przez PARP oraz odebrany przez UKE.

 Trzeci z realizowanych w ubiegłym roku projektów “Sieć szerokopasmowa w Goleszowie, Ustroniu i Cieszynie” również został zakończony. Oddane do użytku blisko 86 km sieci światłowodowej na terenie śląska cieszyńskiego, pozwoliło na podłączenie do Internetu 440 klientów.

Dodatkowo trwały prace rozbudowy sieci światłowodowej na terenie Bielska-Białej oraz Andrychowa w oparciu o rozwojowe kontrakty. Łącznie dzięki rozbudowie infrastruktury Spółka pozyskała ponad 1300 nowych klientów, a wzrost przychodów ze sprzedaży tylko w kwartale trzecim wzrósł o 47,8 % względem porównywalnego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie zapewniamy, że korzystając z wypracowanego doświadczenia, będziemy startować w konkursach, by pozyskać środki na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych.

W roku ubiegłym postawiliśmy również na rozwój działu handlowego, w którym pojawiło się dodatkowe stanowisko dedykowane nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z klientami indywidualnymi. Również sprzedaż w obszarze B2B charakteryzowała się zwiększoną dynamiką. W wyniku zapotrzebowania podwoiliśmy zatrudnienie w całej firmie.

Rok 2015 to także wygrany przetarg w ramach projektu “Internet oknem na świat” w konsorcjum ze spółką e-gminy. W tego zadania Spółka świadczy 100 beneficjentom projektu usługi w zakresie dostępu do internetu wraz z instalacją sprzętu abonenckiego i komputerowego. Zadanie ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu określonych grup społecznych.

W ciągu roku zrealizowaliśmy także szereg działań w ramach programu “SferaNET dla dzieci”. W ramach stałej współpracy ze świetlicami socjoterapeutycznymi z Bielska-Białej, zaangażowaliśmy się finansowo w obchody dnia dziecka, dnia otwartego placówki “Fabryka Marzeń” oraz zrealizowaliśmy coroczną zbiórkę słodyczy i pomocy naukowych przekazanych w postaci prezentów bożonarodzeniowych.

Szanowni Państwo,

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju Spółki i razem dążą do realizacji założonych celów. Dziękuję naszym akcjonariuszom za okazane zaufanie, klientom za wybranie naszej firmy, a pracownikom za ich profesjonalizm i odpowiedzialność. Rok 2016 to nowe wyzwania, większe inwestycje i nowe pola działania, ale jestem pewien, że będzie to kolejny rok sukcesów.

Z poważaniem,

Bogusław Sromek

Prezes Zarządu

Dostępność usług

* Pozostawiony kontakt emial lub telefon jest wykorzystywany jedynie w procesie sprawdzania dostępności usług
Skorzystanie z formularza kontaktowego wiąże się z akceptacją informacji zawartych
TUTAJ

Logowanie do SferaNET
Użytkownik:
Hasło: